Léčení láskou

Léčení láskou (Healing Homes), celovečení dokumentární film režiséra Daniela Macklera zachycuje práci Family Care Foundation (Nadace rodinné péče) z Göteborgu ve Švédsku. Její program pomáhá vyléčit se z psychózy a vysadit léky I v době masivní medikace duševních potíží a doživotních diagnóz.

healing homes_image_largerNadace má dvacetiletou zkušenost s umísťováním pacientů, u nichž nezabírá konvenční léčba, do hostitelských domácností (převážně farmářských rodin na švédském venkově), odkud mohou vykročit na zcela novou životní cestu.

Pro výběr vhodných rodin není rozhodující psychiatrický posudek, ale odhodlání, stabilita a chuť rozdávat. Klienti žijí u těchto rodin nejméně rok či dva a postupně se začleňují do funkčního rodinného systému. Pracovníci nadace poskytují klientům intenzivní psychoterapii a hostitelským rodinám neméně intenzivní supervizi.

Nadace se vyhýbá užívání diagnóz, pracuje v kontextu pomoci klientům při bezpečném vysazování medikace a svoje služby poskytuje v rámci švédského systému zdravotní péče zdarma.

Ve filmu Léčení láskou se jednotlivé rozhovory s klienty, členy rodin a pracovníků nadace skládají v povzbudivou vizi zotavení bez užívání léků a v otevřenou kritiku medicínského modelu moderní psychiatrie.

One thought on “Léčení láskou

  1. I need it too… Itś exactly that what I´m looking for, what I miss, what can help…. I´m injured by traumas and I need help. For my children an for me too. I had therapies, but it not helped me… Iˇm full of fear… I´m afraid of our future, of happiness and soul – health for my chlidren. I´m alone…too alone without people around me, who love me…
    B.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *