O vysazování psychiatrických léků

V červnu 2012 se v USA sešlo třiadvacet odvážlivců k otevřené debatě o vysazování psychiatrických léků. Survivory psychiatrické péče, terapeuty, uživatele psychiatrické péče, rodinné příslušníky a aktivisty spojovala potřeba říkat pravdu. Více než polovina z nich úspěšně vysadila psychiatrické léky, včetně koktejlu z antipsychotik a stabilizátorů nálady. Třídenní seminář o snižování rizik (Harm Reduction Approach) se proměnil v nezapomenutelné setkání spřízněných duší.

psychdrugs_image_largerDokumentární film (Coming Off Psych Drugs, 75 min.) Daniela Macklera přináší neobvyklý pohled na problematiku vysazování psychiatrických léků očima těch, kteří uspěli. Mezi jinými vystupuje ve filmu autor dnes již celosvětově známého Průvodce bezpečnějším vysazováním psychiatrických léků Will Hall, ředitel National Empowerment Center Oryx Cohen, bloggerka na www.madinamerica.com Laura Delano a známý survivor a aktivista v oblasti lidských práv Daniel Hazen.

Jakkoli tento film nenahrazuje lékařský předpis, přináší něco mnohem lepšího: naději. Ve světě, kde každý den stoupá počet uživatelů psychiatrických léků, kde tyto léky bere už přes 20 procent Američanů a mnoho z nich žije s tím, že je musí brát až do smrti, přináší film O VYSAZOVÁNÍ PSYCHIATRICKÝCH LÉKŮ důkaz, že je tu i jiná možnost.

One thought on “O vysazování psychiatrických léků

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *