בתים מרפאים

בתים מרפאים“, סרט תיעודי באורך מלא בבימויו של דניאל מכלר, מתאר את עבודתם של אנשי “הקרן למשפחות מטפלות” בגוטנבורג, שוודיה – בתקופה זו של שימוש משולב במגוון תרופות ואבחנות פסיכאטריות לכל החיים, תוכנית זו עוזרת לאנשים להחלים מפסיכוזה ללא תרופות.

התוכנית, המגובה בעשרים שנות ניסיון, משכנת אצל משפחות מארחות אנשים שמערכת בריאות הנפש healing homes_image_largerהמסורתית נכשלה בטיפולם. רוב המשפחות הן משפחות חקלאים באזורים הכפריים של שוודיה ושם מתחילים המטופלים דרך חיים חדשה.

משפחות מארחות נבחרות לא על בסיס ידע או מומחיות בפסיכיאטריה אלא בגלל שהן מפגינות חמלה, יציבות ורצון לתת חזרה לקהילה. המטופלים חיים עם המשפחות הללו במשך שנה או שנתיים והופכים לחלק בלתי נפרד מהמערכת המשפחתית. אנשי המקצוע בקרן מציעים למטופלים פסיכותרפיה אינטנסיבית ומספקים הנחיה אינטנסיבית למשפחות.

הקרן למשפחות מטפלות נמנעת משימוש באבחנות פסיכאטריות ומסייעת לאנשים למצוא דרך מבוקרת להפסקת השימוש בתרופות פסיכאטריות. השירותים מסופקים בחינם במסגרת מערכת הבריאות הממשלתית של שוודיה.

“בתים מארחים” משלב ראיונות עם מטופלים, משפחות חקלאים, ואנשי צוות ויוצר תמונה עוצמתית של החלמה ללא תרופות יחד עם ביקורת מאירת עיניים על המודל הרפואי של הפסיכיאטריה.

לסרט כתוביות ב- 17 שפות.

One thought on “בתים מרפאים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *