דיאלוג פתוח

הרחק במערב לפלנד, מעבר לפינה מחוג הקטוב הצפוני, קבוצת מטפלים משפחתיים חדשניים שינו את מערכת בריאות הנפש המסורתית באזור, אשר בעבר הניבה תוצאות מהגרועות באירופה בטיפול בסכיזופרניה, למערכת אשר כיום משיגה את התוצאות הסטטיסטיות הטובות בעולם המערבי עבור טיפול בהתפרצות ראשונית של פסיכוזה. הם קוראים לגישתם “דיאלוג פתוח“.

העקרונות שלהם נחשבים רדיקליים בימים אלו של מגוון תרופות פסיכיאטריות ואישפוזים כפויים, אך הם עקרונות פשוטים להפליא. הם נפגשים עם מטופלים במשבר באופן מידי ובמיקרים רבים יום-יום עד open dialogue_image_largerשמשבר חולף. הם נמנעים מאישפוז ואות הקלון שהוא מביא ומעדיפים להיפגש בביתם של אלו המבקשים את עזרתם. ואולי הפרט הכי שנוי במחלוקת בעבודתם – הם נמנעים משימוש בתרופות אנטי-פסיכוטיות ככל שניתן.

בנוסף, הם עובדים בקבוצות, מכיוון שהם רואים בפסיכוזה בעיה הקשורה למערכות יחסים. הם כוללים בטיפול את המשפחות והסביבה החברתית של אלו הזקוקים לעזרתם, והמטפלים שלהם עובדים יחד בצוותים ולא כל אחד בנפרד, בבידוד. הגישה שלהם מעריכה ומכבדת את קולם של כל המשתתפים בתהליך, ובמיוחד את קולו של האדם הנמצא במרכזו של המשבר. ולבסוף, הם מספקים את השירותים האלו, הניתנים כחלק משירותי הרפואה הציבורית של פינלנד, בחינם.

הסרט “דיאלוג פתוח” משלב ראיונות עם פסיכיאטריות, פסיכולוגיות, אחיות, ועיתונאיותץ הסרט יוצר תמונה עוצמתית של החלמה ללא תרופות ובו זמנית מותח ביקורת נוקבת על הפסיכיאטריה המסורתית.

לסרט כתוביות ב- 20 שפות.

למידע נוסף על דיאלוג פתוח בעברית, כנסו עכשיו לאתר של ארגון דיאלוג פתוח ישראל:
http://opendialogue.itaykander.com

One thought on “דיאלוג פתוח

  1. שמי מאירה מישראל חולה בסכיזופרניה יש לי. בלוקינג כתוצאה מהמחלה רציתי לדעת גם אם אני יוכל להבריא

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *