כנפיים שבורות

כנפיים שבורות“, סרטו התיעודי של דניאל מכלר, לשעבר פסיכותרפיסט, מראה שאנשים יכולים להחלים לגמרי מסכיזופרניה ללא תרופות אנטי-פסיכוטיות. מרבית העוסקים בתחום בריאות הנפש, וכמובן חברות התרופות, יטענו שזה בלתי אפשרי. הסרט מתמקד בחייהן של שתי נשים – גיבורות של new broken wings_image_largerהבמאי – שהחלימו מסכיזופרניה חמורה. הסרט עוקב אחר טראומות הילדות שבשורשי הסכיזופרניה שלהן ומציג את פרטי הטיפול הפסיכותרפיסטי  המוצלח שהן עברו עם קלינאים מחוננים.

הגיבורה הראשונה היא ג’ואן גרינברג (בריאה לחלוטין כבר למעלה מחמישים שנה), מחברת רב-המכר “מעולם לא הבטחתי לך גן של ורדים”. הגיבורה השניה היא קת’רין פני (בריאה לחלוטין כבר למעלה משלושים שנה), אחות פסיכיאטרית בקליפורניה שסיפור החלמתה תועד על ידי המטפל שלה, דניאל דורמן, בספר “התרופה של דנטה: מסע מתוך השיגעון.”

הסרט משלב את סיפוריהן של הגיבורות יחד עם ראיונות עם השמות החשובים ביותר בתחום ההחלמה מסכיזופרניה. ביניהם, דר’ פיטר ברגין (מחבר הספר “פסיכיאטריה רעילה”), דר’ רוברט וויטקר (עיתנואי ומחבר הספר “שיגעון באמריקה” ו”אנטומיה של מגיפה”) ודר’ ברטרם קרון (מחבר הספר “פסיכותרפיה של סכיזופרניה: הטיפול הנבחר”). בנוסף, הסרט מראה אלפי ראיונות קצרים עם עוברי אורך בכיכר ווישנגטון בעיר ניו יורק, אשר חלקו את דעתם בנוגע לסכיזופרניה.

לסרט כתוביות ב- 20 שפות.

 

2 thoughts on “כנפיים שבורות

    • Greetings Michal. I think it has been screened at a couple of conferences in Israel, but I have also sold a few to people in Israel already through this website. I’m not sure if this answers your question, though…
      all the best,
      Daniel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *