Atviras dialogas

Tolimoje Suomijos šiaurėje, visai netoli Šiaurės poliaračio, novatoriškų šeimos terapeutų grupė pakeitė tos vietovės tradicinę psichikos sveikatos sistemą, kuri kadaise didžiavosi vienais prasčiausių išgijimo nuo šizofrenijos rodiklių Europoje, o dabar išgijimo nuo pirmojo psichozinio epizodo aspektu pasižymi geriausiais statistiniais rezultatais visame pasaulyje. Jie savo metodą vadina „Atviru dialogu“.

Jų darbo principai šioje įvairiausių vaistų kokteilių ir nepageidautinų hospitalizacijų epochoje gali pasirodyti radikalūs, bet iš tikrųjų yra neįtikėtinai paprasti. Su krizę išgyvenančiais klientais jie susitinka tuojau pat ir dažnai kasdien, kol krizė įveikiama. Jie open dialogue_image_largervengia hospitalizacijos bei dėl jos atsirandančios stigmos ir stengiasi susitikti klientų namuose. Ir turbūt pats kontroversiškiausias dalykas yra tas, kad jie vengia antipsichozinių vaistų vartojimo visada, kada tik įmanoma.

Taip pat jie dirba grupėmis, nes jie į psichozę žiūri kaip į su tarpusavio santykiais susijusią problemą. Jie į gydymo procesą įtraukia savo klientų šeimas ir socialinius tinklus. Ir jų klinicistai dirba komandomis, o ne kaip vieni, atsiskyrę specialistai. Be to, jie vertina nuomonę visų, dalyvaujančių šiame procese, ypač to žmogaus, kuris išgyvena krizę. Ir galiausiai, jie savo paslaugas (kurios suteikiamos Suomijos socialinės medicinos kontekste) siūlo nemokamai.

„Atviras dialogas“ supina interviu su psichiatrais, psichologais, slaugėmis ir žurnalistais, taip sukuriama ir stipri išgijimo be vaistų vizija, ir griežta tradicinės psichiatrijos kritika.

Filmas titruotas 19 kalbų.

PASTABA. Nusprendžiau visus savo filmus patalpinti YouTube nemokamai, nes noriu jais pasidalinti su pasauliu. Už revoliuciją psichikos sveikatos industrijoje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *